VI NIEDZIELA ZWYKA

16.02.2020

1. Dzisiejsza niedziela to dzie naszego zbliania si to tajemnic Boej mdroci. Promy, abymy dostrzegli, e Dekalog jest darem kochajcego Ojca, ktry nie chce, by Jego dzieciom staa si krzywda. Ale czowiek jest wolny i moe wybiera. Jak to czyni, by potem nie aowa? Niech wsplna Eucharystia napeni nas mdroci dobrego wyboru.

2. W obecn niedziel 16 lutego zapraszamy po Mszy w. o godz. 10.30 do Domu Polskiego na promocj gminy Lipnica Wielka w ramach programu: "100. lecie przyczenia czci Oraw do niepodlegej Polski (1920 - 2020) - Gmina Lipnica Wielka". Zaprezentowany bdzie take program artystyczny i regionalne potrawy.

3. Po niedzielnej wieczornej Mszy witej zapraszamy studentw i modzie pracujc na spotkanie w Domu Polskim.

4. W obecnym tygodniu przypada Tusty Czwartek. Tak wic czas karnawau powoli dobiega koca. W nastpnym tygodniu, 26 lutego, przypada ju roda popielcowa i rozpoczyna si Wielki Post.

5. W pitek, 21 lutego, zapraszamy na Msz w. w jzyku polskim o godz. 17.00.

6. Zaczlimy rejestracj naszej grupy parafialnej na czas Kongresu Eucharystycznego. Szczegy informacji o rejestracji wywieszone s w gablocie i na stronie internetowej.

7. W wito Matki Boej Gromnicznej od naszej wityni rozpocza si peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Czstochowskiej po wityniach, gdzie wraz z Wgrami, modl si Polacy, jako przygotowanie do zbliajcego si Kongresu Eucharystycznego w Budapeszcie. Dzikujemy wszystkim, ktrzy podjli trud przygotowania tej peregrynacji i przyjmuj Matk Bo w swoich lokalnych parafiach.

8. Wizyta koldowa w naszej parafii potrwa do 20 lutego br.

ks. Krzysztof Grzelak TChr

Strona gwna